zpět na předchozí stranu     zpět na předchozí stranu

Izaura Michele
Donnevara

Mikina

Fill White Majestics - otec Michele Izaura Michele
  celý rodokmen  
zde
Dara Cathy Elbigi - matka Michele
otec: Fill White Majestics matka: Dara Cathy Elbigi

Z chovatelské stanice Donnevara paní ing. Evy Horákové k nám v květnu přicestovala malá psí slečna Izaura Michele. Pro nás Míša, Šeli, Mišelin nebo Míšena. Ze začátku trochu smutnila (no bylo by divné, kdyby jí nebylo smutno po mámě a sourozencích), ale velmi rychle se zařadila do naší smečky a teď svojí radostnou povahou obveseluje nejen nás, ale také všechny naše sousedy a návštěvy. Nejrychleji si zvykla na naši dceru - je na ní vidět, že je z prostředí, kde měli děti (ty má ostatně ráda všechny). Po zahradě si už vykračuje jako pravá paní domu a Miki je k ní zatím v tomto směru velmi shovívavá. Jeví se jako nadšený aportér (asi po mamince) a naší Meri se také nebojí - statečně ji vyhání každý den na pastvu. Postupně už podnikáme socializační vycházky, ale na „cvičáku“ se ukážeme až po posledním přeočkování. To bude koukat (nebo spíš štěkat) na tolik psů....

seznamování náš „pucek“ Šeli v 7 týdnech Šeli - 2,5 měsíce Izaura Michele Donnevara (12 týdnů)

První návštěva cvičáku proběhla nad očekávání docela v pohodě. Až na tu nevolnost v autobuse.....Od cizích psů si sice držela odstup, ale od lidí se pomuchlat nechala (což udělal každý rád - pro její bezvadný kožich). Tiše doufám, že jí ta veselá povaha a nadšení pro aport vydrží. Všem se moc líbila, ačkoli je z ní teď dost nohatý a ušatý výrostek. Říkáme tomu období klokana. Na psy, tak jak jsem předpokládala, poblafávala, ale bylo na ní vidět, že by si s nimi chtěla hrát. Ne všichni zdejší psi jsou ke štěňatům přátelští, proto jsme se museli mít před některými napozoru. Letošní rok je u nás v klubu na nové štěněcí přírůstky obzvlášť bohatý, a tak tam Šeli nebyla jediný „vykulený nováček“. Kvůli výměně zubů nadšení pro aportování prozatím poněkud opadlo. Dost ji to přezubování potrápilo, teprve nyní se vrací do své původní nálady. Jediné co ji bez přestávky baví je vyhánění naší Meri do ohrady. Jen poslední dobou s větším odhodláním.

Další výjezd na cvičák se opět neobešel bez „potíží“ v autobuse a i ta jízda ji zase dost rozhodila. Budeme asi muset vyzkoušet ty nové zázvorové tablety proti nevolnosti od našeho pana veterináře. Na cvičáku pro velké teplo nebyla ani noha, tak jsme měli alespoň dost klidu a učili se přecházet kladinu - šlo jí to výborně. Doma procvičujeme základní poslušnost (sedání, lehání, přivolání, štěkání - to ji baví nejvíc, chůzi u nohy a hledání - zatím jen piškotů) a socializujeme, kudy chodíme.


Míša  4měsíce učí se aportovat který dřív? Míša - 5měsíců Míša-5měsíců

Už jsme začali i s přípravami na výstavy (aby nerostla jako to dříví v lese), ale první v pořadí bude svod mladých, který by měl být v září. Zde se dozvíme alespoň předběžné hodnocení našeho pubertálního klokánka. Když Míše nasazuji naše prastaré výstavní vodítko ještě po Báře, už ví, co budeme dělat. Ale jsme teprve na začátku, a tak Míšu nejvíc zajímá, co kde lítá a moc se jí zatím nechce stát jako socha. Ještě bychom měli začít s měřením. Jak tak vidím, máme se pořád co učit.....

trénujeme na výstavu...Cesta na svod byla pro Šeli zatím nejdelší. A na to, v jakém rozpoložení po jízdě autem byla, se tam chovala výborně. Řekla bych, že konečně byla mezi „svými“, a proto se tam cítila dobře. K celkové její pohodě přispěla asi i naše dcera Týna, kterou má moc ráda. Jen tak mimochodem, Míša miluje i všechna batolata a když nějakého prcka uvidí, nejraději by mu oblízala celou hlavičku.

Posouzení bylo v normě - vzhledem k jejímu dalšímu předpokládanému růstu a vývoji.

Na svodu se Míša setkala i se svými dvěma brášky. Jsou si všichni až legračně podobní (zatím).

na svodu v Hranicích na Moravě

Při posuzování Kontrola zubů Měření výšky Míša pózuje fotografovi
Irwin Willard Irwin Wilard a Izaura (Míša) Izaura (Míša) a Intyre Goddi Intyre Goddi

Míše se už sice vrátilo její nadšení pro aport, ale už jsme začali i s další, pro ni zajímavou činností - stopováním.